Senarai nama calon pemilihan Umno berdasarkan cabutan nombor – malaysiakini

JAWATAN: PENGERUSI TETAP

1.TAN SRI DATUK ONN ISMAIL (KAPAR)

2.DATUK PADUKA BADRUDDIN AMIRULDIN (JERAI)

JAWATAN: TIMBALAN PENGERUSI TETAP

1.DATUK MOHAMAD AZIZ (SRI GADING)

2.DATUK AHMAD BHARI ABD RAHMAN (SELAYANG)

JAWATAN: PRESIDEN

DATUK SERI MOHD NAJIB TUN ABDUL RAZAK (CALON TUNGGAL) (PEKAN)

JAWATAN: TIMBALAN PRESIDEN

1.TAN SRI MUHYIDDIN MOHD YASSIN (PAGOH)

2.DATUK SERI MOHD ALI MOHD RUSTAM (BUKIT KATIL)

3.SENATOR TAN SRI MUHAMMAD MUHD TAIB (KELANA JAYA)

JAWATAN: NAIB PRESIDEN

1.DATUK SERI DR AHMAD ZAHID HAMIDI (BAGAN DATOK)

2.DATUK SERI MOHD SHAFIE APDAL (SEMPORNA)

3.DATUK SERI UTAMA DR RAIS YATIM (JELEBU)

4.TAN SRI MOHD ISA ABDUL SAMAD (TELOK KEMANG)

5.DATUK SERI SYED HAMID SYED JAAFAR ALBAR (KOTA TINGGI)

6.DATUK SERI MOHAMED KHALED NORDIN (PASIR GUDANG)

7.TAN SRI ABDUL RAHIM TAMBY CHIK (MASJID TANAH)

8.DATUK SERI HISHAMMUDDIN TUN HUSSEIN (SEMBRONG)

JAWATAN: AHLI MAJLIS TERTINGGI

1.DATUK RAJA ROPIAAH RAJA ABDULLAH (PETALING JAYA UTARA)

2.DATUK AHMAD HUSNI MOHD HANADZLAH (TAMBUN)

3.DATUK DR ABD LATIFF AHMAD (MERSING)

4.DATUK DR AWANG ADEK HUSSIN (BACHOK)

5.DATUK SERI IDRIS JUSOH (BESUT)

6.DATUK SAZMI MIAH (MACHANG)

7.DATUK SRI ADNAN YAAKOB (BENTONG)

8.DATUK ABDUL AZEEZ ABDUL RAHIM (BALING)

9.DATUK AZIMI DAIM (KULIMBANDAR BAHARU)

10.DATUK TAJUDDIN ABDUL RAHMAN (PASIR SALAK)

11.DATUK SP LAJIM UKIN (BEUFORT)

12.DATUK SERI DR MD ISA SABU (KANGAR)

13.DATUK IDRIS HARON (TANGGA BATU)

14.DATUK ZAHIDI ZAINUL ABIDIN (PADANG BESAR)

15.SENATOR DATUK WIRA SYED ALI ABBAS ALHABSHEE (CHERAS)

16.SENATOR TAN SRI MOHAMED JIN SAMSUDIN (BUKIT GANTANG)

17.SENATOR DATUK ABDUL RAHMAN BAKAR (MARANG)

18.DATUK ISHAK ISMAIL (SEREMBAN)

19.DATUK AZHAR IBRAHIM (KEPALA BATAs)

20.DR MOHD PUAD ZARKASHI (BATU PAHAT)

21.DATUK SRI AZALINA OTHMAN SAID (PENGERANG)

22.DATUK ZULHASNAN RAFIQUE (SETIAWANGSA)

23.DATUK DR ABDULLAH MD ZIN (BESUT)

24.DATUK SHAHRIR ABDUL SAMAD (JOHOR BHARU)

25.DATUK WIRA MOHD JOHARI BAHARUM (KUBANG PASU)

26.DATUK AHMAD SHABERY CHEEK (KEMAMAN)

27.DATUK SERI RAJA AHMAD ZAINUDDIN RAJA OMAR (LARUT)

28.DATUK NOH OMAR (TANJUNG KARANG)

29.DATUK HALIMAH MOHAMED SADIQUE (TENGGARA)

30.DATUK MUSTAPA MOHAMED (JELI)

31.DATUK BUNG MOKHTAR RADIN (KINABATANGAN)

32.DATUK SERI PANGLIMA MUSA AMAN (LIBARAN)

33.DATUK SERI UTAMA MOHAMAD HASAN (REMBAU)

34.DATUK SAIFUDDIN ABDULLAH (TEMERLOH)

35.DATUK HAMZAH ZAINUDDIN (LARUT)

36.DATUK IR MOHD ZIN MOHAMED (SEPANG)

37.SENATOR DATUK AZIAN OSMAN (IPOH TIMUR)

38.DATUK MOHAMAD NORZA ZAKARIA (WANGSA MAJU)

39.DATUK ASTAMAN ABDUL AZIZ (WANGSA MAJU)

40.DATUK SHAZIMAN ABU MANSOR (TAMPIN)

41.DATUK NORAINI AHMAD (PARIT SULONG)

42.DATUK SERI DR JAMALUDDIN JARJIS (ROMPIN)

43.DATUK SERI DR HILMI YAHYA (BALIK PULAU)

44.SENATOR DATUK DR NORRAESAH MOHAMAD (BALIK PULAU)

45.DATUK HASAN MALEK (KUALA PILAH)

46.DATUK SERI SITI ZAHARAH SULAIMAN (PAYA BESAR)

47.DATUK ZAINAL ABIDIN OSMAN (NIBONG TEBAL)

48.DATUK SERI ISMAIL SABRI YAAKOB (BERA)

49.DATUK ABDUL GHANI OTHMAN (LEDANG)

50.DATUK SERI SHAHIDAN KASSIM (ARAU)

51.DATUK SERI MAHDZIR KHALID (PADANG TERAP)

Senarai nama-nama calon Exco Pergerakan Wanita

JAWATAN: PENGERUSI TETAP WANITA

1.TAN SRI NAPSIAH OMAR (CALON TUNGGAL) (KUALA PILAH)

JAWATAN: TIMBALAN PENGERUSI TETAP WANITA

1.ROSDIANAH MD NOR @ NUNONG (TAWAU)

2.ROHANI ABU HASSAN (TANAH MERAH)

3.DATUK SHARIFAH AMINAH SYED AHMAD (LEMBAH PANTAI)

4.SENATOR DATUK SARIPAH AMINAHBI SYED MOHD (JELUTONG)

JAWATAN: KETUA WANITA

1.TAN SRI RAFIDAH AZIZ (KUALA KANGSAR)

2.DATUK SERI SHAHRIZAT ABDUL JALIL (KEPONG)

JAWATAN: NAIB KETUA WANITA

1.DATUK KAMILIA IBRAHIM (CALON TUNGGAL) (KUALA KANGSAR)

JAWATAN: AHLI JAWATANKUASA WANITA

1.DATUK JAHARA HAMID (TASEK GELUGOR)

2.ROS SURYATI ALANG (BAYAN BARU)

3.DATUK DAYANG MAHANI TUN PENGIRAN AHMAD RAFFAEE (SIPITANG)

4.PUAN SRI SA’ADAH ABD SAMAD (BANDAR TUN RAZAK)

5.MADIHAH AB AZIZ (KOTA BHARU)

6.SENATOR DATUK ARMANI MAHIRUDDIN (LIBARAN)

7.DR ROBIAH KOSAI (MUAR)

8.DATUK SITI JELIHA @ZALEHA HUSSIN (KUBANG KERIAN)

9.DATUK MAS NORMAH MAS JUNID (BUKIT BINTANG)

10.DATUK AINON KHARIYAH MOHD ABAS (PASIR SALAK)

11.DR ROZAIDAH TALIB (AMPANG)

12.SENATOR DATUK MAZNAH MAZLAN (ROMPIN)

13.ROSNI SOHAR (HULU SELANGOR)

14.SURAYA YAACOB (PENDANG)

15.DATUK MELATI ALI (PEKAN)

16.SENATOR DATIN PADUKA NORHAYATI ONN (KLANG)

17.DATUK AZIZAH MOHD DUN (BEUFORT)

18.DATUK NORHAYATI OMAR (KUALA PILAH)

19.CHE ARPAH ARIFFIN (PADANG TERAP)

20.NORLIZA ABDUL RAHIM (BUKIT GELUGOR)

21.NORLIZA AHMAD (KAPAR)

22.SENATOR WAN HAZANI WAN MOHD NOR (GUA MUSANG)

23.ZAINAB NASIR (TAMPIN)

24.DATUK MASTIKA JUNAIDAH HUSIN (ARAU)

25.DATUK JAMELAH A.BAKAR (BATU KAWAN)

26.HASNAH SALAM (ALOR GAJAH)

27.DATUK ROSNI ZAHARI (MARAN)

28.SENATOR SHARIFAH AZIZAH SYED ZAIN (KLUANG)

29.MARIANY MOHAMMAD YIT (BUKIT BINTANG)

30.HAMIDAH OSMAN (GOPENG)

31.MARLIA ABD LATIFF (PADANG SERAI)

32.SENATOR DATUK DR MASHITAH IBRAHIM (BALING)

33.DATUK KHAMSIYAH YEOP (LENGGONG)

34.HALIZA ABDULLAH (BATU PAHAT)

35.SALMAH PIN (BANDAR TUN RAZAK)

36.DATUK HALIMAH MOHAMED SADIQUE (TENGGARA)

37.DATIN DR NIK AZIZAH NIK YAHYA (KOTA BHARU)

38.NORA’SHEKIN YUSOF (BATU)

39.JUMABI MOHAMAD (BAGAN)

40.DATUK SITI SALMAH MAT JUSAK (PADANG RENGAS)

41.NORIAH MAHAT (PAGOH)

42.LATIPAH OMAR (MASJID TANAH)

43.DATUK RUSNAH KASSIM (TANJONG MALIM)

44.DATIN PADUKA MESRAH SELAMAT (KUALA SELANGOR)

45.DATUK MAZNAH ABD HAMID (JERLUN)

46.DATIN PADUKA SERIPAH NOLI SYED HUSSIN (KELANA JAYA)

47.AZIHANI ALI (KANGAR)

48.MUNALIZA HAMZAH (PETALING JAYA SELATAN)

49.DATUK AMISAH YASSIN (RANAU)

50.FATIMAH HAMAT (HULU TERENGGANU)

Senarai nama-nama calon Exco Pergerakan Pemuda

JAWATAN: PENGERUSI TETAP PEMUDA

1.RAMI SIMBOK (PUCHONG)

2.DATUK ABDUL FATTAH ABDULLAH (CAMERON HIGHLANDS)

JAWATAN: TIMBALAN PENGERUSI TETAP PEMUDA

1.MUHAMMAD YADZAN MOHAMMAD (TANJONG MALIM)

2.MOHAMAD RADHI ABDULLAH (KELANA JAYA)

3.SYED AZMI AHMAD SYED NAZIR AHMAD (TANJONG)

4.JAIGANI JAAFAR (SEMBRONG)

5.OSMAN AHMED (SIPITANG)

6.KAMARUDIN HASSAN (SEGAMBUT)

JAWATAN: KETUA PEMUDA

1.DATUK MUKHRIZ TUN MAHATHIR (KUBANG PASU)

2.DATUK SERI DR MOHAMAD KHIR TOYO (SUNGAI BESAR)

3.KHAIRY JAMALUDDIN ABU BAKAR (REMBAU)

JAWATAN: NAIB KETUA PEMUDA

1.DATUK RAZALI IBRAHIM (MUAR)

2.DATUK REEZAL MERICAN NAINA MERICAN (KEPALA BATAs)

JAWATAN: AHLI JAWATANKUASA PEMUDA

1.AHMAD IZANY MOHD NOR (SEREMBAN)

2.ZUBIR ZABIDI (ALOR STAR)

3.MOHD JOHARI ABU BAKAR (HULU TERENGGANU)

4.NADZIRUDDIN MOHAMED BANDI (TELOK INTAN)

5.NORMAN ZAHALAN (BAYAN BARU)

6.TENGKU AZMAN TENGKU ZAINOL ABIDIN (BUKIT BINTANG)

7.DATUK SERI SHAMSUDIN MD SAAD (JERLUN)

8.DR NOVANDRI HASAN BASRI (BUKIT GELUGOR)

9.SHAFIQURRAHMAN SHAMSUDDIN (KUALA KEDAH)

10.ALI MAZAT SALLEH (KULAI)

11.MEGAT ZULKARNAIN DATUK OMARDIN (GOMBAK)

12.TUN FAISAL ISMAIL AZIZ (PUTRAJAYA)

13.ANUAR SAFIAN (KUBANG KERIAN)

14.MOHD ZAIDI ILAMDIN (KELANA JAYA)

15.LOB MAHADIR ABDUL SHUKUR (SHAH ALAM)

16.MOHD FAIZ MOHD RAIH (SETIAWANGSA)

17.DATUK AHMAD DARUS (KEPALA BATAs)

18.AKHRAMSYAH MUAMMAR UBAIDAH SANUSI (LANGKAWI)

19.MOHD HUSAIMI HUSSIN (BESUT)

20.LOKMAN NOOR ADAM (SHAH ALAM)

21.DATUK MOHD AZMI HAMZAH (KOTA RAJA)

22.ZAMRI ZAINOL ABIDIN (POKOK SENA)

23.MOHD AMIN HAMIDON @ HAMPON (PENGERANG)

24.MOHD ZAMRI MOHD IDRUS (PASIR GUDANG)

25.MOHD GASING SALING (KALABAKAN)

26.AZIZUL NIZAM BIDIN (MERBOK)

27.MOHD AFANDI YUSOFF (RANTAU PANJANG)

28.JAWAWI JAAFAR (TENOM)

29.MOHD NAJIB MOHD ISA (TELOK KEMANG)

30.MOHAMED SUFFIAN AWANG (KUANTAN)

31.AZIAN ARIFFIN (BALIK PULAU)

32.SAIFUL ISMAIL SAAYA (KUALA KANGSAR)

33.JASNI SHAFIE (PADANG TERAP)

34.NORIZAN ALI (KEPONG)

35.NIXON ABDUL HABI (SEMPORNA)

36.MOHAMAD SAZALI KAMELAN (LEMBAH PANTAI)

37.ROSLI HASAN (BUKIT KATIL)

38.AHMAD ZAKI ZAHID (PUTRAJAYA)

39.ASRI ABDUL RAHMAN (SELAYANG)

40.DR MOHASDJONE @MOHD JOHARI MOHAMAD (BESUT)

41.NOR HAZAIMI HAMZAH (BUKIT BENDERA)

42.MOHD HISAMUDIN YAHAYA (PUTRAJAYA)

43.ZAINURI ZAINAL (KLANG)

44.KAMAROL SALLEH (POKOK SENA)

45.MOHD RAZLAN MUHAMMAD RAFII (SEPUTEH)

46.NAZIR HUSSIN AKHTAR HUSIN (TITIWANGSA)

47.DATUK WAN AMIZAN WAN ABDUL RAZAK (JERANTUT)

48.MOHD ANIS HISHAM ABD AZIZ (KUALA SELANGOR)

49.BAHRUL RAZHA CHUPRAT (KOTA KINABALU)

50.MUHAMMAD KHAIRUN ASEH (PUTRAJAYA)

51.MOHAMAD NAZIM A.SAMAD (KOTA MELAKA)

52.DR FAIZAL TAJUDDIN (PASIR SALAK)

53.DATUK MOHAMED HAZALI ABU HASSAN (KUALA SELANGOR)

54.KHALID MOHAMED (JOHOR BAHARU)

55.SOHAIMI SHAHADAN (SELAYANG)

56.ZAKARIA DULLAH (SIMPANG RENGGAM)

57.UNGKU MD SALLEH UNGKU ABD JAMAL (SERDANG)

58.MOHAMAD IRUAN ZULKEFLI (LENGGONG)

59.HAMUNIR HAMZAH (KANGAR)

60.FAKHRUL ZAFRAN ABANG KAMARUL ZAMAN (GELANG PATAH)
61.AHMAD SUHAIRI

nota: selamat berjaya kepada semua yang bertanding….moga UMNO diterima kembali oleh para pengundi. Selamat juga kepada rakan sekelas penulis En Faiz Raih yang akan bertanding bagi jawatan EXCO Pemuda.

About these ads

3 Comments

Filed under Berita & Aktiviti Pemuda

3 responses to “Senarai nama calon pemilihan Umno berdasarkan cabutan nombor – malaysiakini

  1. zackdanial

    Ni senarai org2 makan duit haram atau bakal makan duit haram ke?

  2. Bakal PM

    bukan la ini senarai pemimpin kau besok… nak mintak apa2 bantuan besok jumpala diaorg sebab diorg memang bertanggungjawab…

  3. soloq

    7.DATUK SERI SHAMSUDIN MD SAAD (JERLUN)

    kahkahkah….mangkok ni aku kenai…kencin bersepah….dapat datuk seri dari seberang….

    kahkahkahkah

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s